Archiwum

Sztuczna inteligencja w biznesie

4x prelekcje + 4x dyskusje

21.09.2021 / 17.00 – 19.30
Teatr Korez @ Katowice
wstęp wolny

O nas

Into Tech Future to nowy na mapie Polski cykl rozmów o technologiach przyszłości. Wydarzenie stawia na interdyscyplinarność – to meet up na styku IT i codziennego doświadczenia.

Zaprasza na scenę prelegentów i panelistów z różnych dyscyplin, których pasją są technologie: od programistów, przez prawników, po filozofów.

Celem jest inspirować dyskusję i przepływ idei o kształcie przyszłości i granicach możliwości. Z jednej strony to przestrzeń edukacji pozaformalnej i wymiany doświadczeniami, a z drugiej – nawiązywania współpracy badawczej i biznesowej.

Program

21.09 @ Teatr Korez

Wydarzenie odbędzie się z udziałem publiczności w Korezie. Ponadto będzie transmitowane online na facebooku i youtubie Testspring. Po każdej prezentacji (15 min) odbędzie się panel dyskusyjny (15 min).

17.00

Habib Moskin / Testspring

Otwarcie, prowadzenie, moderacja

17.10

Mateusz Kierepka / BioMinds

Medyczne zastosowania rozszerzonej rzeczywistości

Rozszerzona, wirtualna i mieszana rzeczywistość w medycynie: na sali operacyjnej i w rehabilitacji. Przyszłość technologii AR/VR/XR, jej powiązania z innymi rozwiązaniami technologicznymi: jak AI czy druk 3D.

+ LIGHT TALKI

lek. Przemek Czuma / Sztuczna Inteligencja w Medycynie
Jakie jest największe ryzyko związane z rozwojem SI w najbliższym dziesięcioleciu?

17.40

Maciej Jarząb / epeer

Niezależność finansowa z epeer. Scoring behawioralny AI kluczem do oceny ryzyka młodych osób

Epeer jest pierwszą innowacyjną platformą w Polsce, która za pomocą Sztucznej Inteligencji ocenia ryzyko kredytowe pożyczkobiorców. Kompleksowy scoring behawioralny zapewnia dostęp młodym ludziom do usług finansowych, co pozwala na zwiększenie świadomości swojej działalności w sieci. Korzystając z najnowszych technologii wspieramy młode, nieubankowione osoby na początku ich drogi do finansowanej niezależności. 

+ LIGHT TALKI

prof. dr hab. Włodzisław Duch / Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Czy prawne uregulowanie kwestii SI może wpłynąć na bezpieczeństwo jej użytkowania?

dr Kamil Mamak / Uniwersytet Jagielloński
Czy prawne uregulowanie kwestii SI może wpłynąć na bezpieczeństwo jej użytkowania?

18.10

Jarosław Góra / Ślązak, Zapiór i Partnerzy

Prawa człowieka, prawa zwierząt, prawa robotów… czyli o prawnych aspektach związanych z AI

Wystąpienie przybliży prawne aspekty związane ze sztuczną inteligencją. Na przykładach z różnych dziedzin życia – tj. transport, finanse, medycyna, obronność, kultura, rozrywka, czy wymiar sprawiedliwości – wskazane zostaną prawne problemy wynikające z zastosowania AI. Zasygnalizowane zostaną również kierunki potencjalnych zmian w prawie, mających na celu uregulowanie funkcjonowania sztucznej inteligencji.

+ LIGHT TALKI

prof. dr hab. Włodzisław Duch / Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Jakie jest największe ryzyko związane z rozwojem SI w najbliższym dziesięcioleciu?

18.40

Łukasz Lamża / Centrum Copernicus

Sztuczna inteligencja czyta naukę

W ostatnich latach bardzo prężnie rozwijają się algorytmy do analizy tekstu: identyfikujące słowa kluczowe, wykrywające nastrój, znajdujące najważniejsze zdania albo odpowiadające w oparciu o ów tekst na otwarte pytania. Naukowcy tymczasem zmagają się z problemem nadmiaru tekstu: corocznie publikuje się miliony nowych artykułów naukowych, w których zawarta jest olbrzymia ilość wiedzy. Człowiek nie jest w stanie przez to wszystko się przedrzeć – więc może zrobi to za nas komputer?

+ LIGHT TALKI

Arkadiusz Nowakowski / Uniwersytet Śląski
Czy można się czegoś nauczyć od sztucznej inteligencji?

dr hab. inż. Pawel Kasprowski / Politechnika Śląska
Czy inteligentne skrypty mogą być kreatywne?

19.10

Strefa Centralna

Afterparty

Otwarty stół, pełen przekąsek i napojów. Zapraszamy, porozmawiajmy w nieformalnej atmosferze!

Śledź nas w socialach

Polub, obserwuj i wiedz pierwszy co wydarzy się na Into Tech Future!

Goście

Habib Moskin

CEO Testspring

Właściciel firmy Testspring. Bada użycie nowych technologii w procesie testowania oprogramowania. Razem ze specjalistami Testspring pomaga firmom osiągnąć najwyższą jakość produktów i usług. Wspiera globalne marki takie jak CEVA Logistics, Maersk czy Microsoft podczas wdrożeń systemów zarządzających magazynami i globalnymi łańcuchami dostaw. Z powodu rozwoju technologii opartych o AI twierdzi, że tylko jakość może uratować świat.

Mateusz Kierepka

CEO BioMinds

Prezes, mentor, doradca. Od ponad 10 lat działa na styku branż IT i medycyny. Prowadził innowacyjną spółkę medApp, a dzisiaj zarządza nowym start-upem BioMinds. Niejednokrotnie wymieniany wśród czołowych nazwisk w polskiej branży start-upowej. 

Maciej Jarząb

CEO epeer

Przedsiębiorca, innowator, inwestor i menadżer finansowy. Założyciel i CEO polskiego start-upu epeer – fin-techu wykorzystującego AI w finansowaniu P2P. Zdobywał doświadczenie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, zajmował się doradztwem finansowym, współpracował z funduszami VC. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jarosław Góra

adwokat Ślązak, Zapiór i Partnerzy

Adwokat związany z kancelarią Ślązak, Zapiór i Partnerzy. Specjalista prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Od lat współpracuje z branżą kreatywną i sektorem IT. Doradza twórcom, artystom, instytucjom kultury, biurom architektonicznym czy developerom oprogramowania. Ponadto zajmuje się tematami bezpieczeństwa informacji, informatyką śledczą i elektronicznymi materiałami dowodowymi. Absolwent UJ.

Łukasz Lamża

dziennikarz Copernicus Center

Łukasz Lamża jest dziennikarzem naukowym, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Autor książek, m.in. „Światy równoległe” (2020) i „Połącz kropki” (2021).

Newsletter

Zapisz się i bądź up-to-date z programem wydarzenia. Krótko, na temat, żadnego spamu, wypisz się w każdej chwili.

Zapisując się zgadzasz się na naszą Politykę Prywatności.

Organizacja

Testspring
Organizator

Testuje, szkoli, rekrutuje. Pomaga osiągnąć cele biznesowe w najbardziej efektywny sposób – lepiej, szybciej, taniej. Wspiera i doskonali projekty na polach: QA, R&D, IT.

Revolve
Partner Strategiczny

Revolve Healthcare to software house z Katowic, który specjalizuje się w tworzeniu dedykowanego oprogramowania dla branży medycznej. W swoim portfolio firma ma m.in. aplikację pomagającą w diagnozowaniu choroby Parkinsona oraz system usprawniający komunikację farmaceutów z pacjentami. Revolve jest również organizatorem meetupów AI Katowice oraz współzałożycielem SoDA, czyli związku pracodawców usług IT.

Media

Chcesz wiedzieć więcej o wydarzeniu albo podjąć z nami współpracę?

Kontakt

Into Tech Future

+48 607 884 535

Bartek Sołtysik, koordynator

Testspring

+48 881 201 165

ul. Wolnego 4/101, 40-857 Katowice

Masz pytanie?